بی شک فرانسه یکی از جذابترین کشورها برای مسافرت میباشد، و دانستن اینکه پاریس بیشترین حجم توریست را در شهرهای دنیا در طول سال دارد میتواند صحت این امر را ثابت کند.شهر پاریس به عنوان پر توریست ترین شهر ئنیا در طول چند سال اخیر نشان میدهد که زیباییهای ابن شهر تمام نشدنی است.
 
شهر پاریس برای انواع توریست ها میتواند جدابیت داشته باشد، چون از لحاظ آثار قدیمی مانند کلیساهای "نوتردام" و "سکره کر" و مجموعه سلطتنتی "ورسای"گرفته تا آثار مدرن تر مانند برج ایفل و نیز دیدن موزه لوور که بزرگترین موزه دنیا میباشد و نیز قسمت های مدرن شهر به نام  منطقه لادیفانس و فروشگاه های مجلل خیابان شانز الیزه و از سوی دیگر دیزنی لند بزرگ این شهر، همه و همه میتوانند هر نوع توریست با هر تنوعی را به خود جذب کنند.

معمولا بدلیل برنامه ریزی های کوتاه مدت یک تا 2 هفتهای برای سفرهای اروپایی زمان لازم برای دیدن شهرهای دیگر کشور فرانسه میسر نمیشود و اغلب توریست ها تنها فرصت دیدن شهر مشهور چاریس را در برنامه ریزی سفر خود خواهند داشت، اما کشور فرانسه شهرهای فوق العاده دیگری را نیز برای دیدن دارد که میتوان گفت ندیدن آنها در طول زندگی میتواند برابر با ندیدن بسیاری از زیبایی های جهان باشد.

شهرهایی مانند مارسی، کن، و کشور مستقل موناکو و مونته کارلو به واقع جزو مکانهایی از دنیا میباشند که باید آنها را یکبار هم که شده دید.
 
یکی از راه هایی که میتواند با کمترین هزینه به دیدن این شهرها رفت سفر با کشتی های کروزی است که اغلب کشتی هایی که در مسیر دریای مدیترانه حرکت میکنند این شهرها را در مسیر حرکتی خود قرار میدهند. و وآژانس مدبران این نوع سفرها را نیز به شما توصیه میکند.