ایتالیا کشوری در قلب مدیترانه ، در بر گیرنده یکی از عظیم ترین و فرهنگی ترین تمدن های تاریخ بشر ، محل تولد تعداد زیادی از بزرگان دنیای علم و هنر، وجود صد ها بنای تاریخی و افسانه ای ، طبیعتی غیر قابل باور با اب و هوایی دلچسب در تمامی طول سال بوده. هیچ جای تعجبی نیست که به جرات میتوان ایتالیا را بزرگترین و جذاب ترین مرکز گردشگری اروپا نامید.


در تمامی ادوار تاریخ اگر نگاهی با ایتالیا و تمدنش بیاندازید شکوه و جلال و بزرگی را در بافت فرهنگی و زیرساختی این تمدن خواهید دید. با وجود هجوم و جنگ های پیاپی این سرزمین با اقوام دیگر اروپا و اسیا و افریقا ، شکوه و جلال ان همچنان باقی مانده است.


روم باستان یکی از بزرگترین و شکوهمند ترین حکومت های تاریخ بشر توسط قبایلی ایتالیایی به وجود امدند که سرنوشت تاریخ انسان ها را تحت تاثیر به سزایی قرار دادند.

بی شک تمامی این جذابیت های تاریخی و فرهنگی امیخته با طبیعتی زیبا و باور نکردنی نظر بسیاری از گردشگران را به سمت خود جلب میکند. ایتالیا و شهر های زیبای ان از جمله رم ، ونیز ، فلورانس و ... از مقاصد اصلی گردشگری مسافران ایرانی از ابتدای کار بوده.


ایتالیا را به دلایل متعدد میتوان بهترین مقصد گردشگری به خصوص برای کسانی که برای اولین بار به اروپا سفر میکنند دانست. مردم این کشور متمدن از مهمان پذیر ترین مردمان اروپا هستند. از سوی دیگر به دلیل حجم بالای مسافران سالانیه شهر های ایتالیا از امکانات کامل با استاندارد های جهانی و هتل ها و امکانات تفریحی بسیاری برخوردارند که مسافران میتوانند در طول اقامت خود از این امکانات بهره ببرند.