استرالیا

استرالیا کشوری است پیشرفته و بسیار زیبا در نیمکره جنوبی که وسعت بسیار زیاد ان (۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع) باعث به وجود امدن شرایط بسیار متفاوت اب و هوایی و مناظر زیبا و فرصت های گردشگری فراوان شده. پنجمین قاره پهناور دنیا و دومین کشور وسیع دنیا دارای جاذبه های متنوع گردشگری بسیاری است که سالانه گردشگران و جهانگردان بسیاری را جذب میکند.


بومیان کشور استرالیا قبایلی بودند که حدود چهل و دو هزار سال پیش از اسیای غربی از طریق کانال های مختلف به این قاره پهناور مهاجرت کردند. وجود زمین های هموار و شرایط جغرافیایی مناسب شرایط خوبی را برای ساکنین به وجود اورده بود. اولین بار در سال 1606 میلادی هندی ها جزیره کیپ یورک در شمال کویینزلند را مشاهده و ثبت کردیند. در دهه های بعد بیشتر مناطق شمالی استرالیا مشاهده و ثبت شد. حدود 170 سال بعد در سال 1770 میلادی قسمت های شرقی استرالیا و مکان جغرافیایی سیدنی کنونی توسط بریتانیا کشف شد. در 200 سال اینده مهاجران بسیاری به این قاره پهناور مهاجرت کردند. سالیان بسیار استرالیا جزو اصلی ترین مستعمره های بریتانیا به حساب میامد تا در سال 1901 که برای اولین بار استرالیا استقلال سیایی پیدا کرد.


استرالیا ، کوچکترین قاره جهان تشکیل شده از سرزمین های نسبتا هموار است که در میان اقیانوس ارام قرار گرفته. تنها رشته کوه های استرالیا در قسمت های شرقی و غربی قرار دارند که در بین این دو رشته کوه سرزمین های خشک و خالی از سکنه مرکزی واقع شده. 
کشور استرالیا با داشتن بیش از 750 گونه متنوع ترین کشور جهان از نظر زیس بومی است.

استرالیا امروزه از 6 ایالت و 2 قلمرو تشکیل شده. جمعیت استرالیا با وجود وسعت بسیار زیاد ان تنها 22،750،000 نفر است.

پایتخت کشور استرالیا کانبرا و شهر هایی اصلی ان سیدنی ، ملبورن ، پرت ، آدلاین ، بریزن میباشد.

 

در مجموع شرایط اب و هوایی و محیط زیست به همراه شهر های مدرن و طبیعت بکر سفر ایده الی را همه ساله برای بازدید کنندگان به ارمغان می اورد. 

 

شهر های پیشنهادی متخصصان اژانس مدبران برای سفر سه شهر سیدنی ، ملبورن و گلدکست میباشد که ترکیبی از طبیعت گردی و ارامش بخش را همراه با اقامت و دیدار از تعدادی از مدرن ترین شهر ها و ساخته های بشر را برای مسافران با ارمغان می اورد.