5 روز در پاریس:

 

 


 

 

پاریس: شهری که چندین طول عمر متوالی برای دیدن تمامی زیبایی هایش لازم دارید. حتی اگر هفته ها در این شهر زیبا اقامت داشته باشید باز هم حتی موفق به جذب سطحی ترین نگاه نیز نخواهید بود. هر روز جذابیت ها ، بنا های تاریخی، کافه های سنتی، رستوران ها، و بازار های جدیدی برای گشت و گذار خواهید یافت. غیر ممکن است که بتوانید تمامی این زیبایی ها را ببینید. بسیاری از مسافران سفر های کوتاه مدت چند روزه ای را در نظر میگیرند و تلاش میکنند که در این چند روز از بناهای معروف و چشم انداز های زیبای پاریس دیدن کنند. اما اگر در نظر دارید لایه های مختلف فرهنگی و زیبایی های مناطق مختلف را لمس کنید به زمانی بیشتر از چند روز نیاز دارید. در این مقاله برنامه 5 روزه ای برای استفاده هر چه کامل تر از پاریس را برایتان در نظر داریم.

روز 1:

 

 


 

روز ابتدایی رسیدن با پاریس پیشنهاد ما قدم زدن در خیابان ها و کوچه پس کوچه های اطراف هتل محل اقامتتان است. روز اول استراحت خستگی پرواز و پیاده روی خیابان ها و بازار ها برای مسافران کافی است.

 

شانزه لیزه و قوس پاریس:

 

 


روز خود را با قدم زدن در خیابان شانزه لیزه و دیدار از قوس معروف پاریس (Arc de Triomphe) شروع کنید. صف بلند بالایی منتظر شما نیست و شما نمایی زیبایی از شهر را خواهید دید.

باغ تویلری:

 

 


 

با ادامه راهپیمایی خود در ادامه خیابان شانزه لیزه به باغ تویلری خواهید رسید.اندکی تامل برای مشاهده زیبایی های تمام نشدنی این چشم انداز زیبا صحنه ای خاطره اگیز برایتان رقم خواهد زد.

نوتردام:

 

 


 

 

از نوتردام دیدن کنید، کلیسایی شگفت انگیز و باور نکردنی. اگر زودتر خود را به محل برسانید از صف نسبتا طولانی دوری خواهید کرد. برج ناقوس (belltower)از از خرابه های رومی زیر زمینی (saint-chapelle church) دیدن کنید.  که بسیاری باور دارند که حتی زیبا تر از خود نوتردام می باشد.

در بین مسیر خود با زیبایی ها و منظره های بسیاری رو به رو خواهید شد. میتوانید در کافه ها یا رستوران های بسیاری که در مسیرتان قرار دارند دیدن کنید و از خدماتشان استفاده کنید.

 

روز 2:

تمامی روز دوم را به بازدید از 3 موزه بزرگ پاریس اختصاص دهید.

موزه لوور:

 

 


 

با بیش از 1 میلیون اثر هنری، شما میتوانید یک ماه کامل در لوور صرف منید و باز هم نتوانید از همگی دیدن کنید. از دالان ها و راهرو های مختلف دیدن کنید و از برخی از بزرگترین اثار هنری جامعه بشیریت استفاده کنید.

 

موزه اورسی:

 

 

 

 

 

 

 

در نزدیکی موزه لوور موزه بسیار زیبای اورسی (Musée d’Orsay)قرار دارد. بزرگترین و با ارزش ترین موزه امپرسیونیست کل پاریس موزه اورسی است. اثار هنرمندان بسیاری از جمله (Van Gogh - Monte – Degas)را میتوانید مشاهده کنید.


Musée de l’Orangerie

 

 

 

 

روز بازدید خود را با دیدار از گالری مونته به پایان برسانید. در بر گیرنده بسیاری از اثار زیبا و خیره کننده و بسیاری از کار های مونته.

 

روز 3:

سفر درون شهری شما به کاخ ورسای یک روز کامل زمان میبرد. روز سوم شما کاملا صرف بازدید از این بنای زیبا خواهد شد

کاخ ورسای:

 

 


کاخ ورسای در قسمت بیرونی شهر پاریس واقع شده و شما برای رسیدن به محل مورد نظر میتواند از ترنسفر و یا از قطار های درون شهری استفاده کنید. روزتان را به گشت و گذار در باغ های زیبای اطراف کاخ و بازدید از مجسمه های زیبای درون باغ ها همانند (Marie Antoinettes) . از دهکده های محلی نیز دیدن نمایید. بسیاری ابتدا ازخود کاخ دیدن میکنند سپس از باغ ها و زیبایی های اطراف.. اگر این مسیر را برعکس عمل کنید ، از حجم زیاد مردم دور خواهید ماند و از  ایستادن در صف های طولانی مدت دوری خواهید کرد.

روز 4 :

برج ایفل:

 

 


 

برج ایفل چشم اندازی زیبا و بنایی بین المللی است که به نماد کشور فرانسه و شهر پاریس تبدیل شده. اما بهتر است صبح هر چه سریع تر برای بازدید از ان اقدام کنید تا از ازدحام مردم دوری کنید. اگر در میانه روز به انجا برسید ساعت ها در صف حواهید ماند.

Rue Cler:

 

 


 

قرار گرفته در نزدیکی برج ایفل این بازار محلی مکان زیبایی برای بازدید قبل از دیدار از خود برج ایفل است. انواعو اقسام اجناس مختلف در این مکان ارضه میشود که مسافران میتوانند از انها بهره مند شوند. بازارچه های شکلات و گوشت و سبزیجات همگی در دسترس عموم قرار دارند.

 

موزه هولوکاست(the museum of the Shoah – The Holocaust museum) :

 

 


 

 

با وجود تعداد زیادی از سمینار های فرهنگی درباره واقعه هولوکاست و اگاهی های عمومی مردم موزه هولوکاست شاهد بازدید کننده گان زیادی نیست. اطلاعات تاریخی و فرهنگی و مدارک موجود در این موزه برای علاقه مندان ارزش بسیاری دارد و همواره شاهد بازدید افراد علاقه مند خواهید بود.

 

روز 5:

روز آخر اقامت در پاریس به مناطق فرهنگی و مردمی تعلق دارد در این روز جمع بندی گشت های خود را انجام میدهید و از مکان های شهری و جاذبه های مردمی باردید می کنید.

Rue Mouffetard:

 

 


 

خیابان (Rue Mouffetard) مملو از کافه ها و رستوران های محلی است. جذابیت فعالیت مردمی و زیبایی خاص این مکان برای مسافران قابل توجه است. هنرمندان خیابانی زیبایی منحصر بفردی را برای عابرین به وجود می اورند.

 

مونت مارته (Montmarte):

 

 


 

یکی دیگر از جاذبه های هنری پاریس ، بسیاری از نویسندگان و هنرمندان و نقاشان بزرگی در این مکان در طی سال ها رفت و امد داشتند همانند نویسنده معروف همینگوی. امروزه نیز هنر مندان و اثار هنری بسیاری را می توان در مکان یافت. خیابان های این منطقه از شهر بسیار ارام و زیبا هستند که هنرمندان بسیاری در ان مشغول به مارند. کلیسای واقع شذه در این مکان نمای زیبایی را از شهر پاریس به مسافران تقدیم می کند.

 

آرامگاه (Pere Lanchaise) :

 

 


 

 

روز خود را با بازدید از این آرامگاه زیبا به پایان برسانید. برای رسیدن به این مکان نیاز به استفاده از قطار های درون شهری است. بزرگترین ، معروف ترین و زیباترین قبرستان کل فرانسه و از زیباترین ها در نوع خود در کل دنیا است. بسیاری از هنرمندان و شخصیت های بزرگ در طی سالیان در این مکان به خاک سپرده شدند.

 

حتی در طی 5 روز نمیتوانید تمامی بناهای مشهور و زیبای این شهر را ببینید. اما با این حال نظر کلی راجلب پاریس به دست خواهید اورد. سفر به این کشور زیبا بی شک سفری به یاد ماندنی و لذت بخش خواهد بود که تا سالیان به خاطر خواید داشت.

جاذبه­ های شهر پاریس به ترتیب اولویت ارزش توریستی:

1-برج ایفل: برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است. برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته‌شده‌ترین بناها در جهان است. ساخت برج ایفل در سال ۱۸۸۷ آغاز و در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به پایان رسید. در آغاز برج ایفل برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد. نام برج ایفل از نام سازنده‌اش گوستاو ایفل گرفته شده است.

2-موزه لوور : بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف موزه لوور نگهداری می‌شود. موزه لوور پربازدیدترین موزه جهان است.موزه لوور از سال ۱۷۹۳ میلادی تا امروز به عنوان «موزه عمومی» فعال بوده ‌است. تمرکز موزهٔ لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه‌ها در این موزه جای گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره‌ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد.

3-دیزنی لند.

4-کلیسای جامع نوتردام پاریس: کلیسای معروفی در شهر پاریس است. این کلیسا در جزیره سیته در میانه رود سن و در مرکز پاریس واقع شده است. هر سال ۱۳ میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند. در محلی که هم اکنون این کلیسا قرار دارد تا قبل از قرن چهارم میلادی معبدی غیر مسیحی وجود داشته است. در قرن چهارم کلیسایی بزرگ جای آن معبد راگرفت. این ساختمان تا قرن دوازدهم بر جای بود ولی در آن زمان جمعیت پاریس بطور ناگهانی بالا رفت و تصمیم گرفته شد تا کلیسا را بزرگ گردانند. بدین ترتیب ساختمان قبلی را خراب کرده و در سال ۱۱۶۳ میلادی ساختمان جدید شروع شد که ساختن آن تقریباً دو قرن طول کشید و در ۱۳۴۵ میلادی به پایان رسید.

5-شانزلیزه: خیابان شانزلیزه با زیبایی فراوان، کافه‌های معروف و فروشگاه‌های لوکس یکی از معروفترین خیابان‌های جهان است. معنی نام آن «دشت الیزه» است و کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان قرار گرفته است. الیزه در اساطیر یونان به معنی خجسته‌است. فرانسوی‌ها شانزلیزه را "زیباترین خیابان جهان" نیز می‌نامند.

6-آرک دی تریونفه : یکی از معروف ترین بناهای تاریخی در پاریس است. Triomphe (به انگلیسی: "طاق نصرت") افتخارات کسانی که در انقلاب فرانسه جنگیدند و جنگهای ناپلئونی ، تمام پیروزی­های فرانسه بر روی سطوح درونی و بیرونی آن حک شده است. آرامگاه سربازان گمنام از جنگ جهانی اول در زیر طاق آن نهفته است .

7-قسمت جدید شهر: La de Fence

8-موزه اورسای

9-کلیسای ساکره کر به فرانسوی: Sacré-Coeur)‏ یک از مهمترین عمارات مذهبی پاریس است که در سال ۲۰۰۶ بیش از ده میلیون مسیحی و جهانگرد از آن بازدید کرده‌اند. این ساختمان بر بالای تپه‌ای به نام مونمارتر ( Montmartre) بنا شده و بنا بر گزارش سازمان ملی جهانگردی، مقام دوم اماکن توریستی فرانسه را در سال ۲۰۰۶ به خود اختصاص داده است و بدین ترتیب درست پس از کلیسای نوتردام پاریس قرار دارد.