نکات سفری اسپانیا: 10 واقعیت سفری کشور اسپانیا که موجب شگفتی شما خواهد شد

 

 

اسپانیا تنها سرزمینی برای خود نیست، کشور اسپانیا دربرگیرنده تمدن ها، فرهنگ ها، مذهب ها و انسان های متفاوتی از نقاط مختلف دنیاست. به طوری که در طول سفر خود نه تنها در شهر های مختلف بلکه در محله های مختلف هر شهر به رسم و رسومات جدیدی برخورد خواهید کرد. پس خود را آماده یادگیری چندیدن زبان مختلف و خوردن انواع غذا های متنوع و عجیب کنید.

 

 

1 – اسپانیایی ها اسپانیایی صحبت نمیکنند:
شاید همه جا اینگونه نباشد اما با وجود اینکه همه افراد مقیم اسپانیا معمولا قادر به صحبت در زبان رسمی این کشور یعنی اسپانیایی هستند با این حال بسیاری به اختیار خود در مکالمات روزانه خود از زبان های محتلفی استفاده میکنند و اسپانیایی زبان دوم انها محسوب می شود. برای مثال در بارسلون زبان مرسوم زبان کاتالان و در گالیسیا زبان گالیسیایی است. همینطور به دلیل وجود مهاجران مختلف از قومیت های مختلف زبان هایی متفاوت را مشاهد خواهید کرد.

2 –بارسلون شهری خطرناک نیست:

بر خلاف شایعه های بسیار در مورد دزدی و شرایط بد امنیتی حاکم بر این شهر زیبا با سفری کوتاه خواهید دید که بسیاری از این شایعه ها حقیقتی ندارند. این شهرت منفی در طول چند دهه اخیر به وجود امده که طی چندین سال گذشته کشور اسپانیا اقدامات بسیاری جهت به وجود اوردن شرایط ایده ال مسافرتی کرده است. با این اقدامات و شرایط جدید شما نیازی به نگرانی ندارید و تنها با رعایت استاندارد های سفری خود قادر به لذت بردن از این کشور به یاد ماندنی خواهید بود.

3- اب هوای گرم، بسیار گرم:

به هر نقطه ای جنوبی تر از مادرید سفر کنید با شرایط آب و هوایی بسیار گرم رو به رو خواهید شد. سفر به این مناطق در فصل هایمناسب تا حدی به کسانی که با گرمی هوا مشکل دارند کمک خواهد کرد اما باز هم باید در نظر داشته باشید که اب و هوای گرم رو به رو خواهید شد.

4 – هر منطقه اسپانیا گشور جداگانه است:

اختلاف قومیتی بسیار زیادی در اسپانیا وجود دارد. این کشور متشکل از 17 منطقه مختلف نیمه مستقل تشکیل شده، که هر یک از نظر فرهنگی و مذهبی شرایط خاص و مستقل خود را دارند. سفر با هر یک از این مناطق شرایط خاص وتجربه ای جدید را برایتان به وجود خواهد اورد.

5 –غذا های اسپانیایی فوق العاده اند:

بسیاری وارد این کشور میشوند بدون داشتن انتظار خاصی از غذا های اسپانیایی. با اینکه غذا های اسپانیا از بهترین ها در کل دنیاست با این حال عجیب است که شهرتی در این زمینه ندارد. با کیفیت ترین مواد اولیه، بهداشت رستوران های محلی با استاندارد جهانی، غذا های مختلف و جذاب اسپانیایی همگی باعث به وجود امدن تجربه ای به یاد ماندنی از این کشور تاریخی حواهد شد.

6 –غذا های خارجی فوق العاده بد:

با وجود غذا های بسیار خوب محلی و رستوران های زیبا در هر شهر با سبک های مختلف که به همه مسافران پیشنهاد میشوند اما پیشنهاد مهم دیگر ما این است که تا جای ممکن از مصرف غذا های خارجی در اسپانیا خودداری کنید. رستوران های غذای چینی، هندی، ترکیو حتی ایتالیایی و ... هیچکدام نمیتوانند با رستوران های محلی رقابت کنند. با این حال در برخی نقاط رستوران های غذای خارجی با کیفیت بالا نیز پیدا میشود. پس قبل از صرف هزینه و انتخاب هر رستوران خارجی، از شرایط ان مطمئن شوید.

7 –اسپانیایی ها انگلیسی صحبت نمیکنند:

برنامه سفریتان به اروپا است؟ در اروپا همه انگلیسی میدانند یا حداقل مقدار کمی متوجه میشوند درست؟ بله، به جز چند کشور خاص مثل اسپانیا. تنها در مسیر اصلی سفری بارسلون و مادرید عده ای به انگلیسی اشنایی دارند در بقیه نفاط با تعداد کمی میتوانید از طریق زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. این به این معنی نیست که ساکنین اسپانیایی مهمان نوازی بقیه نقاط اروپا را ندارند بلکه برعکس. مردم محلی از وقت و زمان خود گذشته و به مسافران کمک میکنند اما در کل بهتر است حداقل ممکن سلام و احوال پرسی اسپانیایی را قبل از سفر به خاطر بسپارید.

8- حداقل تلاش نتایج زیادی به دنبال خواهد داشت:

با این که عده ی کمی به زبان انگلیسی تسلط دارند، کسانی که حتی کمی تلاش به برقراری ارتباط به زبان محلی میکنند با روی خندان و مهمان نوازی بسیار بهتری مواجه میشوند. اسپانیایی ها علاقه زیادی به کسانی نشان میدهند که خود را با فرهنگ محلی انها تطبیق دهند. در صورت انجام این کار درهای بسیاری به رویتان باز خواهند شد که در غیر این صورت امکان نداشت.

9- همه اروپائی نیستند:

اگر به نقاط جنوبی اسپانیا سفر کنید احساس سفر به افریقا شمالی به شما دست خواهد داد. تاثیرات فرهنگی افریقا و طول سالیان بسیار قابل مشاهده است. معماری محلی، فرهنگ مردم و بسیاری عوامل دیگر نه تنها با تقاط شمالی اسپانیا بلکه در کل نسبت به اروپا بسیار متفاوت است.

10- کلیسا ساگاردا فامیلیا احتمالا با شکوه ترین ساختار معماری خواهد بود که تا به حال مشاهده کردید:

شاید سنت پیتر یا نوتردام شهرت بیشتری داشته باشند اما کلیسا ساگاردا فامیلیا با اختلاف بسیار باشکوه ترین بنای اسپانیاست. چه از نظر معماری خارجی و عظمتی که ابتدا مسافران را در جا خشک میکند و چه از نظر ظرافت داخلی و معماری زیلای داخل کلیسا همگی در نوع خود غیر قابل مقایسه با بسیاری از بنا های رقیب خود است.