5 روز در بارسلون:

شهری که بازدیدکنندگان را با اجرا های خیابانی، غذا های فوق العاده،تاریخ غنی، زندگی آرامش بخش و فعالیت های شهری متنوع مجذوب خود می کند. بارسلون همانند بسیاری از شهر های به یاد ماندنی دنیا مانند پاریس، توکیو، رم با هر بار سفر تجربه ی جدیدی را برای مسافران رقم میزند. همانند همه شهر های زیبا توریستی برای درک کامل بارسلون نیز به سال ها زمان نیاز دارید اما از آنجا که توریست معمولا سال ها برای گشت و گذار در یک شهر فرصت ندارند در این مقاله ما برایتان برنامه تور نسبتا کامل 5 روزه ای را برنامه ریزی کرده ایم.


روز 1:

Barri Gotic: 

این منطقه تاریخی شهری کوجه ها و خیابان های تو در تو و میدان های کوچک و بسیار زیبایی تشکیل شده است که قدمت آن به دوران قبل از روم باستان بر میگردد.برخی از جاذبه های قابل ذکر عبارتند از:

موزه تاریخ بارسلون:

یکی از بهترین موزه های تاریخ شهری کل دنیا در بارسلون قرار دارد. این مکان تاریخی وظیفه توضیح و به صحنه کشاندن تاریخ غنی این شهر را به خوبی انجام میدهد. بیش از 4000 متر مربع از خرابه های دوران روم باستان در زیر موزه واقع شده اند که از طریق موزه قابل دسترسی هستند. در کل مدت زمان بازدیدتان راهنما ها برای توضیح دادن بنا های مختلف در کنارتان هستند.

 

موزه پیکاسو:

این موزه دارای نزدیک به 300 اثر مختلف از هنرمندان بسیاری است که اکثر این اثار مربوط به هنرمند معروف پیکاسو میباشد. مکانی بسیار جذاب برای علاقه مندان به هنر و نقاشی.

کلیسای جامع گوتیک:

واقع شده در مرکز این محله تاریخی این کلیسا بر روی بازمانده های یک کلیسای قرن 11 میلادی بنا شده. معماری بسیار زیبا و منظره فوق العاده از شهر در بالای برج از نکات جذاب آن به شمار میروند.

 

برای صرف نهار میتوانید از مرکز (La Boqueria) که از بزرگترین فود کورت های بارسلون است بهره ببرید.

 

موزه هنر های معاصر بارسلون:

در سمت مقابل شهر و در موزه هنر های معاصر شما شاهد هزاران اثر زیبایی هنری از نقاشان و هنرمندان معاصر خواهید بود. ( به خصوص هنرمندان اسپانیایی)

 

Parc de la Ciutadella:

 

 


 

در نقطه کاملا مقابل Barri Gotic (با وجود قدم قاه ها و مناظر زیبا در مسیر به سمت ایستگاه بعدی) پارک بزرگ و معروف Parc de la Ciutadella واقع شده است. این مکان مملو از هنر های معماری و آبنما های فوق العاده چشمگیر قدیمی و زیبایی وجود دارند که ارزش بالایی به این پارک می بخشند. همچنین باغ وحش کاملی نیز در درون پارک برای بازدید کنندگان وجود دارد.

 

روز 2:

تور غذا :

 

 


 

در بارسلون تعدادی از بهترین و کامل ترین مراکز غذایی اسپانیا و جهان را خواهید یافت. اگر صبح زود به بازار های محلی شهر بروید از فرهنگ غذایی شهر اطلاعات زیادی به دست خواید آورد. همچنین تور های چند ساعته غذایی برای گردشگران در بازار ها قابل دسترسی است که تاریخ اغذیه و سنت های محلی را به مسافران به نمایش در می اورد.

ساحل ها:

هیچ سفری به بارسلون بدون بازدید از ساحل های معروف این شهر کامل نمی شود. بعد از خورد غذایی کامل در بازار ها و رستوران های شهر سری به ساحل بزنید. مکان های زیبایی برای آفتاب گرفتن و استفاده از خدمات ساحلی برای آقایان و بانوان وجود دارند که در اختیارتان قرار میگیرند.

روز اول روز پر فعالیتی بود پس میتوانید در روز دوم به استراحت و لذت بردن از محیط و آب و هوا صرف کنید.

 

روز 3:

Gaudi:

 

 


 

گائودی بزرگترین و معروف ترین معمار بارسلون است که به عنوان پدر جنبش معماری مدرن شناخته میشود. سبک به خصوص و منحصر بفرد، استفاده از عناصر طبیعت، و دسته بندی کارهایش توجه بسیاری ره به سمت خود جلب می کند. آثار معماری وی در کل شهر قابل مشاهده اند و لی Eixample area اوج شکوه سبک معماری وی را خواهید دید، بناهایی مانند: La Sagrada Familia – Park Guell – Casa Mila – Casa Batllo

تور پیاده:

زمانی که هنوز در Eixample area به سر میبرید میتوانید از سمت دیگر جنبش مدرن نیز دیدن کنید. با این که گائودی بزرگترین معمار مدرن بارسلون میباشد، این شهر مملو از هنر ها و آثار مدرن گرا دیگر از هنرمندان متعدد است که برای مسافران جذابیت خود را دارد.

بازدید از Plaça d’Espanya در شب پنج شنبه:

پنج شنبه های هر هفته اب نما ها و مناظر زیبایی از رقص نور و آب مشاهده خواهد کرد. تمامی مسیر به سمت قله ی Montjuic سرشار از صحنه های به یاد ماندنی و زیبا  است.

روز 4:

تله کابین خلیج:

 

 


مسیر 1450 متری طولانیی که از برج 78 متری شما را به قله Montjuice میبرد و از نزدیکی ساحل شروع می شود که منظره ی زیبایی را در اختیارتان قرار خواهد داد.

Montjuïc Hill:

زمانی که از طریق تله کابین به قله رسیدید به منظره ی زیبایی از شهر و بناهای بزرگ تاریخی ان (Castell de Montjuic) برمی خورید. همچنین باغ زیبایی منتظر شماست همراه دهکده محلی کوچک توریستی و چندید استادیوم المپیک که همگی از قله قابل مشاهده اند. گزینه های بسیاری برای ادامه مسیر برایتان وجود دارد که میتوانید از انتخاب کنید.

روز 5:

روز پنجم اقامت خود در اسپانیا را به استراحت و لذت برند از محیط شهری و زیبایی های فرهنگی اختصاص دهید. هر تور شهری نیازز به یک روز وقت ازاد دارد که مسافران بتوانند از شهر و محیط ان لذت ببرند و عجله ای برای کاری نداشته باشند. تعدادی از پیشنهاد های ما برای روز 5 عبارتند از:

از ساحل دوباره دیدن کنید.

از بنا ها و مکان هایی که در این چند روز نتوانستید دیدن کنید دیدن کنید.

از رستوران ها و غذا های محلی بسیاری که در اختیارتان قرار دارند استفاده کنید.

 

بارسلون تنها موزه و غذای خوب نیست. بسیاری دیگر از فعالیت ها در دسترستان قرار دارند مانند:

بازی های بسیار هیجان انگیز فوتبال در ورزشگاه های مجلل این شهر.

فستیوال های موسیقی و هنر که همه ساله برگزار می شوند.

اموزش های روزانه ی اشپزی سبک اسپانیایی.