آمادگی سفر ایتالیا

برنامه ریزی اولین سفرتان به ایتالیا:

به طور قطع جذاب ترین و وسوسه کننده ترین کشور اروپا، ایتالیا مهمانان خود را با غذاهای فوق العاده، معماری بی همتا، منظره های متفاوت و هنری غیر قابل مقایسه همواره شگفت زده می کند. در حقیقت، جذابیت های این کشور به قدری زیاد است که می تواند باعث سردرگمی بسیاری از مسافران شود.

اگر تا به حال به این کشور سفر نکرده اید حق دارید که از خود بپرسید چه مکان هایی باید دید؟ کجا ها باید رفت؟ چگونه باید سفر کنم؟ اینجا در این متن سعی بر این داریم که تا جای ممکن به این سوال ها جواب داده و باید ها و نباید های سفر به این کشور زیبا را بیان کنیم.

باید های گردشگری ایتالیا:

اگر زمان کمی برای سفر دارید و مدت کم تر از یک هفته در این کشور زیبا به سر می برید پیشنهاد ما بازدید از سه شهر رم، فلورانس و ونیز است. در مدت زمان کمتر از چند روز شما میتوانید سر تیتر های فرهنگی معماری و طبیعی ایتالیا را مشاهده کنید.

شکوه و عظمت رم :

همانطور که رم یک روزه ساخته نشده یک روز هم برای بازدید از این به هیچ عنوان کافی نیست. برای درک حداقل نسبی و گشت های تقریبا کامل از این شهر باید سه یا حد کم دو روز کامل وقت گذاشت. از این وقت میتوانید برای بازدید از کولوسئوم (بنای 2000 ساله شگفت انگیز) ، باقی مانده های قلعه پالاتینو، خیابان مقدس پیتر، موزه پربار و زیبای واتیکان، ابنمای تروی و بازار های فرهنگی محلی استفاده کنید.

هنر و ظرافت در فلورانس:

تنها دو روز در این شهر زیبا و فلورانس اختیار تک تک مسافران را به دست میگیرد. بازدید از گالری افیزی، مشاهده تعدادی از مشهور ترین و ماندگار ترین اثار هنری تمامی ادوار زندگی بشریت همچون نقاشی آناتومی مایکل انجلو (دیوید) همچنین قابلیت خرید و گشت درون شهری و صرف غذا در سنتی ترن مکان های پخت پیتزا به سبک ایتالیایی اصیل در رستوران های محلی ، همگی و همگی فرصتی تکرار نشدنی برای مسافران این شهر زیباست.

ونیز و زیبایی های غیر معمول:

برای لذت کافی و استفاده از فرصت های این شهر خاص چند روزی وقت باید گذاشت. ونیز با ساختار زیبا و غیر معمول و منحصر بفرد خود تجربه ای متفاوت برایتان خواهد بود.

گذر از گرند کانال ونیز به وسیله ی قایق های موجود یا وپورتو ( اتوبوس های آبی)، بازدید از معماری متفاوت و ساختار شهری حفظ شده، بازدید از بیش ای 400 پل و 150 کانال مختلف در شهر همگی به جذابیت های این شهر خاص و منحصر بفرد می افزاید.


حال که اطلاعات نسبتا کاملی از شهر های اصلی ایتالیا به دست آوردیم بهتر است نگاهی هم به شرایط سفری خود بیاندازیم.


خوردن و آشامیدن در ایتالیا:

تفاوت ها و تنوع های بسیار زیاد غذا در ایتالیا خود به تنهایی میتواند دلیل شما برای سفرتان باشد. استیک های نمادین و به یاد ماندنی فلورانس، ماهی های مخصوص ایتالیا با عصاره طبیعی روغن زیتون و لیمو، اسپرسو ها و نوشیدنی های معروف ، پیتزا های ایتالیایی اصیل در رو و فلورانس و بهترین پاستا های موجود کل دنیا همگی میتواند جزو سبد غذایی شما و خانوادتان در طول سفر باشد.

محل های اقامتی:

تنوع بسیار زیادی در زمینه اقامت در ایتالیا وجود دارد. از کمپ های کنار دریاچه ای تا هتل های مجلل درون شهری. از استراحت گاه های شکارچیان کوهستانی تا هتل های سنتی و زیبای درون شهری. همگی برای مسافران قابل دسترسی هستند. پیشنهاد ما برای همگی مسافران استفاده از هتل های زیبا و مرکز شهر است که توسط اژانس و تجربه کاری در اختییارتان قرار می گیرد.

نحوه سفر:

انواع وسایل حمل و نقل برای گردشگران در کشور ایتالیا در دسترس است. از قطار و پرواز های داخلی تا اتوبوس های مجلل و حتی کرایه ماشین و سفر شخصی همگی جذابیت های خود را دارند. پیشنهاد ما برای مسافران ایتالیا سفر زمینی توسط قطار یا اتوبوس است زیرا زیبایی های بین راهی و طبیعی کمی از زیبایی های فرهنگی و معماری شهر ها ندارد.

نکات قابل استفاده در طول سفر:

در رستوران هزینه مالیات کمی دریافت میشود(حدودا 2 – 3 یورو)، معمول است که پس از صرف غذا انعام اندکی نیز برای خدمتکاران و گارسون ها قرار دهید هرچند که الزامی نیست.

در زمان بازدید از مکان های مذهبی تا جای ممکن احترام به مکان را رعایت بفرمایید. از پوشش های غیر معمول خودداری کنید. استفاده از کفش راحتی و عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب گشت های شهری را برایتان لذت بخش تر خواهد کرد.

در مکان های عمومی توریستی اکثرا زبان انگلیسی شنیده میشود اما اگر خواستید می توانید از کتابچه های راهنما برای برقراری ارتباط با افراد ایتالیایی زبان محلی استفاده کنید.

در کل سفر ایتالیا به هر صورت و در هر زمان از سال جذابیت های خود را داراست و خاطراتی به یاد ماندنی برایتان به ارمغان خواهد اورد.