راهنمایی سفری روسیه:

 

 


درباره روسیه:


خاطره ساز از هر نظر، سرزمینی که در ان حکومت های بزرگ و پر شکوه سالیان طولانی با سرمای کشنده سیبری هم زیستی کرده اند. مکانی که باز مانده های تاریخی و فرسوده حکومت شوروی پس زمینه تمامی منظره های شهری است. جایی که همه چیز، از کوچک ترین ساختمان ها تا سیل عظیم مردم در حال عبور از معابر، از غذا ها و نوشیدنی های مخصوص تا رفتار مهمان دوستانه مردم همگی و همگی طعم و رنگ روسی به خود گرفته اند. مزه ای که در جایی دیگر قابل تجربه نیست.


 

به لطف دو شهر بزرگ و معروف روسیه یعنی مسکو و سنت پیترزبورگ ،قسمت غربی این کشور بزرگ بیشترین تعداد توریست را به خود جلب می کند. این شهر های به هیچ عنوان مسافران را نا امید نمی کنند. مسکو که همواره قلب تپنده روسیه جدید است و تمرکز فرهنگ تلفیقی اروپائی اسیایی است که جذابیت شگفت انگیزی دارد. سنت پیترزبورگ در سوی دیگر، با کاخ های عجیب، راه رو های شهری، ابنما ها و بناهای تاریخی که همگی تفاوت بسیاری با بقیه نقاط دنیا دارند، اروپایی ترین و خاص ترین شهر روسیه است که شخصیت شهری خاص و منحصر بفرد خود را در تمامی جنبه ها حفط کرده است.


 

گشت و گذار و اکتشاف بقیه نقاط روسیه هرچند غیر معمول نیز باشد بسیار به جهانگردان پیشنهاد می شود. بازدید از شهر های باستانی و پر رمز و راز شمالی مسکو معروف به حلقه طلائی روسیه همواره نکات سفری بسیاری برای مسافران کنجکاو دارند. اما با این حال اگر برنامه سفری به شهر های متفاوت دیگر روسیه را مد نظر ندارید باز هم میتوانید از لایه های مختلف بافت معماری که در طول قرن ها به وجود امده اند، زیبایی های فرهنگی، تمدن و رسم های محلی و هزاران نکته زیبا و شگفت انگیز دیدن کنید.


 

اما برای مسافران جستجو گری که قصد تجربه ای یش از این دو شهر را دارند گزینه های بسیاری پیش رویشان است. با گذر از رود پهناور ولگو، میتوانید به قسمت های شمالی دریای کاسپین یا همان دریای خزر رفته و از اب و هوای خوب و ساحل هایی زیبا استفاده کنید.میتوانید مسیر شرق را در پیش بگیرید و وارد سرزمین بزرگ و دلهره اور سیبری شوید. سرزمینی با بی نهایت زیبایی های طبیعی. محیط زیستی که به دلیل غیر قابل تجربه بودن ان در کشورمان برای ایرانی ها جذابیت دوچندانی دارد. از دریاچه زیبای بایکال تا شهر های تاریخی و بسیار زیبایی محلی همگی برای مسافران نکات جدیدی به همراه دارند.

 

 

 

نکات کلیدی:

 

 

مساجت: 17،075،400 کیلومتر مربع

جمعیت: 143،439،832 (اخرین سرشماری سال 2016) تراکم جمعیت: 8.3 در هر کیلومتر مربع

پایتخت: مسکو نوع حکومت: جمهوری فدرال

 

 

 

راهنمایی های سفر:

 

سفر های عادی به کشور روسیه همواره از امنیت بالایی برخوردار است. خطر حملات تروریستی یا خطرات جانی به دلیل امنیت بالای کشور روسیه به حد اقل رسیده است. اما با این حال خطر جرائم کوچک شهری مانند جیب بری و دزدی اموال در تمامی نقاط دنیا وجود دارد پس در نتیجه نه تنها در روسیه بلکه در تمامی سفر های خود مراقب وسایل شخصی به خصوص پاسپورت خود باشید. گم کردن وسایل شخصی یا پاسپورت میتواند سفرتان را با پایانی ناخوشایند و زودرس مواجه کند.


به خصوص در سنت پیترزبورگ گزارش هایی از هدف قرار دادن توریست ها برای دزدی و کلاهبرداری توسط گروه های محلی و شهری در دسترس است . در نتیجه مسافران در مکان های توریستی و مورد علاقه مسافران مواظب اموال و دارایی های خود باشند.


سعی کنید تا جای ممکن از حمل اشیای گران قیمت و با ارزش خود داری کنید. در هتل های محل اقامتتان معمولا صندوقی قرار داده شده که میتوانید به صورت موقت از ان استفاده کنید. از مکان های ریسکی دوری کنید. شب ها دیر وقت از مکان های خطرناک عبور نکنید.


سفر های بین شهری خارج از معمول مانند سفر های شمالی و شرقی و جنوبی روسیه در برخی اوقات می توانند خطرناک باشند. اگر با ماشین شخصی در این مکان ها تردد می کنید تا جای ممکن امنیت را در اولویت قرار دهید. اگر با وسایل حمل و نقل عمومی معتبر به سفر بپردازید خطر های احتمالی بسیار کمتر خواهند شد.


هزینه های سفری در روسیه برای مسافران ایرانی نسبتا بالا می باشد در نتیجه اگر بودجه ی محدودی دارید از خرید های اضافی پرهیز کنید.


مردم روسیه مردمی مهمان نواز و خون گرم هستند که با مسافران برخورد نسبتا مناسبی دارند. برخی اوقات افراد با رنگ پوست متفاوت و یا نژاد های اسیای شرقی با مشکل مواجه میشوند. در نتیجه با این که مردم با توریست ها رابطه ی خوبی دارند با این حال رعایت نکان امنیتی برای تمامی مسافران پیشنهاد می شود.